Miegs ir ļoti svarīgs ikvienam cilvēkam: šajā laikā atpūšas ne tikai ķermenis, bet arī prāts, kurā notiek reģenerācijas process. Ja labi izgulēsieties – būsiet možs, lieliskā noskaņojumā, un spēsiet vieglāk paveikt saplānotos darbus. Lai uzlabotu miega kvalitāti, ir svarīgi izvēlēties pareizo matraci un gultas veļu. Var teikt, ka dārga un augstas kvalitātes gultas veļa ir lielisks ieguldījums jūsu un ģimenes locekļu veselībā. Tomēr, pērkot jebkuru preci, ir jāatceras, ka tai nepieciešama pareiza aprūpe. Tas pats attiecināms arī uz gultas veļu. Ja vēlaties, lai jūsu izvēlētā gultas veļa jums kalpotu ilgi un uzticami, jums par to pienācīgi jārūpējas. Neesat pārliecināts, kā to darīt? Ievērojiet šādus padomus.

gultas-velas-komplektsViena no galvenajām lietām, kas nosaka gultas veļas mazgāšanas temperatūru ir krāsa. Jo spilgtāka gultas veļas krāsa, jo zemāku ūdens temperatūru izmanto mazgāšanā. Kā piemēru izmantosim gaišu krēmkrāsas un spilgti sarkanas krāsas gultas veļu: gaišo krēmkrāsas gultas veļu var mazgāt 60 – 80 grādu temperatūrā, bet spilgti sarkanu gultas veļu jāmazgā temperatūrā, kas nepārsniedz 40 grādus. Kāpēc nedrīkst mazgāt košas krāsās gultas veļu augstā temperatūrā? Atbilde uz šo jautājumu ir patiešām ļoti vienkārša: ja košas krāsas gultas veļu mazgā augstā temperatūrā, pēc pirmajām pāris mazgāšanas reizēm veļa zaudēs tās sākotnējo izskatu, nebūs dekoratīva un izbalēs.

Tomēr gultas veļas krāsa nav vienīgais faktors, kas ierobežo temperatūru. Jāuzsver, ka mazgāšanas temperatūra ir atkarīga arī no materiāla, no kura izgatavota gultas veļa. Piemēram, kokvilnas gultas veļu var mazgāt augstākā temperatūrā nekā zīda gultas veļu. Būtu ideāli, ja jūs, pērkot jaunu gultas veļas komplektu, izpētītu tai pievienoto rekomendāciju un sekotu tai. To darot, tiks nodrošināta piemērota gultas veļas kopšana. Lielākā daļa cilvēku pieļauj lielu kļūdu, nepievēršot uzmanību ieteikumiem, kas norādīti uz gultas veļas komplekta iepakojuma. Neievērojot ieteikumus, jūs riskējat sabojāt jauno pirkumu.

Vēl viens svarīgs ieteikums par gultas veļas kopšanu – mazgājiet kopā tikai viena un tā paša auduma veļu – mazgājot zīda gultas veļu, nejauciet to ar kokvilnu un tā tālāk.

Ja jūs vēlaties nodrošināt perfektu gultas veļas aprūpi, jums vajadzētu zināt, ka ar mazgāšanu vien nepietiks. Lai gultas veļa būtu patiesi higiēniska, tā ir arī jāgludina. Gludināšana ne tikai sniegs dekoratīvu izskatu, bet arī likvidēs pēc mazgāšanas atlikušos mikroorganismus un veļas pulvera pārpalikumus, kā arī mīkstinās audumu.

Attiecībā uz gultas veļas uzturēšanu, jāuzsver, ka tas nepieciešams ne tikai gultas veļai, bet arī segām un spilveniem. Kā pareizi rūpēties par segu un spilvenu? Parasti segu un spilvenu aprūpe ir atkarīga no materiāla, no kura tie ir izgatavoti. Daudzi dod priekšroku segām un spilveniem, kas izgatavoti no vilnas. Šī izvēle ir ideāli piemērota tiem, kas mīl siltumu un dabiskumu. Runājot par vilnas segu un spilvenu aprūpi, nepieciešams pieminēt, kas tos ir nepieciešams regulāri vēdināt (ja jums ir iespēja, darīt to saulainā dienā). Ja esat iegādājies sintētisku segu vai spilvenu, atcerieties, lai saglabātu perfektu tīrību, tos nepieciešams ne tikai vēdināt, bet arī mazgāt saskaņā ar ieteikumiem.

Post Navigation